Üretim


 
İlkemiz, kaliteden ödün vermeden geleneksel damak tadına uygun lezzetleri teknoloji ile birleştirerek sağlıklı koşullarda sizler için süt ve zeytin ürünleri üretmektir.  
 
Sağlıklı, güvenilir gıdaların üretimi ve temini sağlıklı beslenmenin en temel unsurudur. Bu amaçla günümüzde üreticiler, işleyiciler, taşıyıcılar, toptan ve perakende satış kuruluşlarının da dahil olduğu çeşitli gruplar, akademiler ve resmi makamlarca geliştirilmiş olan güvenilir kontrol yöntemleri ile üretim yapmaktayız.  
 
Balıkesir ilinin verimli topraklarından beslenerek yetişen hayvanlardan elde ettiğimiz sütleri sterilize edilmiş krom tanklarla tesisimize ulaştırıp sütün peynir olma yolculuğu başlar.  
 
Üretim tesisimize ulaşan sütler, alım noktasında ilgili gıda mühendisleri tarafından numuneler alınarak laboratuvar ortamında Mikrobiyoloji ve kimyasal analiz ile uygunluk testlerinden geçirilmektedir. Temizliği ve kontrolleri yapılarak uygunluğu kabul edilen sütler pastörize edilerek istenilen bölümlere sevk edilir.  
 
Sürekli gelişen üretim teknolojilerini takip eden firmamız, eğitimli uzman kadrosu ile en sağlıklı peynirlerin üretimine destek vermektedir.  
 
Sarıbaş Süt ve Zeytin Ürünleri olarak, Balıkesir’in Burhaniye ilçesi, çevre ilçe ve köylerindeki tüm süt üreticilerinden alımla küçük üreticiyi de desteklemektedir. Bu sayede, Burhaniye’yi sütün merkezi haline getirerek tesislerinde günde 60 ton süt işlemektedir.  
 
Sarıbaş Ailesi olarak sizlere en doğal, en kaliteli ve en temiz ürünleri sunmanın gururunu yaşıyoruz.